Geosolum s.c to nowa firma na rynku usług geologicznych  i geofizycznych.

Podłoże rzeczywistej działalności sięga 2003 r kiedy to jako zespół młodych geologów oraz geofizyków  Katedr naukowych Geologii Ogólnej i Poszukiwawczej oraz Geofizyki Stosowanej rozpoczynaliśmy działalność w zakresie innowacyjnego podejścia do problemów geotechnicznego posadowienia  naziemnych oraz podziemnych budowli użytkowych i komunikacyjnych a także problemów geofizycznych.

Jako zespół naukowy śmiało podejmujemy tematy związane z pracami badawczymi na terenie całego kraju zwłaszcza dla najbardziej wymagających terenów Śląska i Zagłębia narażonych na oddziaływanie szkód górniczych, nierzadko dodatkowo obciążanych skomplikowanymi warunkami tektonicznymi jak również hydrogeologicznymi.

Dysponujemy wykwalifikowaną i fachową kadrą posiadającą wszelkie wymagane uprawnienia, działającą w zakresie wymaganym ustawą Prawo Geologiczne i Górnicze oraz  Prawo Budowlane. Swój warsztat szlifowaliśmy przez lata w firmach oferujących szeroki profil usług zarówno o kierunku Nauk o Ziemi jak również budownictwa tradycyjnego oraz innowacyjnego.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Pomagamy przy wyborze najbardziej optymalnej metody badawczej pozwalającej na wyeliminowanie kosztownych błędów już na etapie projektowania. Znane są nam problemy współczesnego sposobu posadowienia bezpośredniego i pośredniego  na terenach wymagających, stąd wiemy że oszczędzanie na badaniach może mieć fatalne konsekwencje!

Szeroka gama usług, wykwalifikowana kadra

...oraz mnóstwo zrealizowanych projektów

Wybrane projekty

ZAGROŻENIA GÓRNICZE

Czeladź, Śląsk

szczegóły...

ZAPADLISKO SZYBU

Bytom, Śląsk

szczegóły...

Badania geotechniczne

Zawiercie, Śląsk

szczegóły...

Współpraca