W kwietniu br. mieliśmy możliwość uczestniczyć w Warsztatach Geologii Inżynierskiej 2016, które odbyły się w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Organizatorem była Katedra Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej oraz Koło Naukowe Geologii Inżynierskiej SIGMA. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji był mgr inż. Jacek Stanisz.

Nasze stanowisko wystawiennicze

Celem Warsztatów  Geologii Inżynierskiej  było  poszerzanie oraz wymiana doświadczeń w zakresie geologii inżynierskiej, geofizyki, geotechniki, kartografii geologicznej oraz nauk pokrewnych jak również zaprezentowanie nowych rozwiązań i koncepcji w geologii inżynierskiej i geotechnice oraz omówienie aspektów pracy geologa w ramach zmian prawa  geologicznego i budowlanego.

Warsztaty podzielone zostały na dwie części. W części pierwszej tj. sesji plenarnej mogliśmy wysłuchać wielu interesujących prezentacji dotykających różnorodnej tematyki z zakresu szeroko rozumianej geologii inżynierskiej, geotechniki oraz nauk pokrewnych. Sami również braliśmy czynny udział w prelekcji.  Nasz reprezentant specjalista ds. geofizyki mgr Dawid Sowiński omawiał tematykę,  która jest szczególnie znamienna dla rejonów śląska i zagłębia, mianowicie zagadnienia geologii inżynierskiej oraz geofizyki na terenach zagrożonych wystąpieniem deformacji nieciągłych objętych eksploatacją górniczą.

Wykład na temat geologii inżynierskiej
Wykład na temat geologii inżynierskiej

Wszystkie z prowadzonych wykładów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zgromadzonych uczestników, a po zakończonych prezentacjach rozgorzały równie interesujące dyskusje kontynuowane również w kuluarach. Było intensywnie, ciekawie szalenie twórczo oraz inspirująco!

Sala wykładowa


Część druga warsztatów tj. panel wystawienniczy cieszył się dużym zainteresowaniem zgromadzonych. Z dumą mogliśmy prezentować niezawodny sprzęt wraz z wybranymi dokumentacjami wynikowymi a także zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi.

Zapoznanie ze sprzętem - Płyta dynamiczna HMP LFG dystrybucja Geolab Paweł Szkurłat


Podsumowując uznajemy wydarzenie jakim było uczestnictwo w Warsztatach Geologii Inżynierskiej za mocno inspirujące. Z całą pewnością niezwykle cenna i budującą była możliwość wymiany doświadczeń branżowych jak i znakomita okazja do zaczerpnięcia pozytywnej energii wśród przyszłych młodych geotechników, geofizyków i geologów inżynierskich.
Bardzo dziękujemy organizatorom, a w szczególności  Panu Jackowi Staniszowi, Katedrze Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej oraz Zarządowi i Studentom Koła Naukowego Geologii Inżynierskiej SIGMA za bardzo dobrą organizację oraz możliwość współuczestniczenia w warsztatach a także udostępnienie zdjęć.

Szeroka gama usług, wykwalifikowana kadra

...oraz mnóstwo zrealizowanych projektów

Wybrane projekty

ZAGROŻENIA GÓRNICZE

Czeladź, Śląsk

szczegóły...

ZAPADLISKO SZYBU

Bytom, Śląsk

szczegóły...

Badania geotechniczne

Zawiercie, Śląsk

szczegóły...

Współpraca