Dnia 21-22 września 2016 r. firma Geosolum miała przyjemność brać udział w warsztatach zorganizowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny oddział Sosnowiec pt. "Aspekty geologiczno-środowiskowe terenów pogórniczych. Szkolenie prowadzone było w głównej mierze dla pracowników Instytucji Państwowych z całej Polski - Urzędów Miast, Starostw Powiatowych, Urzędów Marszałkowskich, Instytutów geologicznych i Urzędów Górniczych oraz jednostek naukowych - Akademia Górniczo Hutnicza z Krakowa oraz Uniwersytet Śląski z Katowic.

Warsztaty podzielone było na 2 dni. Pierwszy dzień obejmował sesję wykładową, w której Geolog Hanna Bukowy-Olejnik referowała na temat "Wpływ eksploatacji górniczej na stan podłoża gruntowego oraz na istniejące obiekty budowlane"

Drugim prelegentem była geolog Małgorzata Sowińska z tematem wykładu "Analiza możliwości adaptacji terenów inwestycyjnych objętych wpływem płytkiej eksploatacji górniczej wraz z przywracaniem ich wartości użytkowych".

Jako jedyna firma z sektora prywatnego mieliśmy okazję referować na bazie projektów wykonywanych przez Naszą firmę oraz przekazać wiedzę i doświadczenie związane z teorią oraz praktyką najciekawszych tematów.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Zakład GórniczySibelco w Bukowno wydobywający piasek formierski. Mogliśmy zapoznać się z technologią i sposobami wydobycia oraz rekultywacji wyrobisk odkrywkowych.

Następnym punktem było zwiedzanie ośrodka edukacji ekologiczno geologicznej Geosfera w Jaworznie. Miejsce to zostało udostępnione zwiedzającym dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta Jaworzno wydziału ds. Geologii, który pozyskali środki unijne i zaangażowali się w prace dla stworzenia niepowtarzalnego miejsca do rekreacji i nauki rekultywując dawny kamieniołom dolomitu. Właśnie na terenie Geosfery geofizyk Dawid Sowiński miał przyjemność przedstawić sposób działania, metodykę pomiarów i zastosowanie jednej z wykonywanej przez firmę Geosolum metody badań geofizycznych jakimi są badania georadarowe

Wykonano także profil georadarowy w obrębie struktury geologicznej - riplemarki przeciętych dyslokacją tektoniczną w postaci uskoku.

Nasze wykłady oraz prezentacje sprzętu przyjęły się z bardzo dużym zainteresowaniem, podało wiele pytań oraz tętniły dyskusje. Nasza firma jest bardzo zadowolona z możliwości brania udziału w tym wydarzeniu. Chcieliśmy serdecznie podziękować za możliwość udziału oraz wszystkim zgromadzonym.

 

Szeroka gama usług, wykwalifikowana kadra

...oraz mnóstwo zrealizowanych projektów

Wybrane projekty

ZAGROŻENIA GÓRNICZE

Czeladź, Śląsk

szczegóły...

ZAPADLISKO SZYBU

Bytom, Śląsk

szczegóły...

Badania geotechniczne

Zawiercie, Śląsk

szczegóły...

Współpraca